Aplikacja Coffee Race App jest darmowa i dostępna na platformy android oraz iOS. Powstała dzięki współpracy z Grześkiem, który jest świetnym człowiekiem, który uwierzył w  nasz pomysł i zrealizował nasze marzenie o stworzeniu łatwego w użyciu narzędzia do  znalezienia fajnej kawiarni, piekarni bądź miejsca związanego z rowerami. Nasza baza cały czas się powiększa. Wpierw pojawią się wszystkie miejsca znajdujące się w miastach, które odwiedzamy jako Coffee Race, by z czasem przejść do kolejnych i tak docelowo mieć w bazie aplikacji wszystkie możliwe, wartościowe miejsca.

Jeśli znacie fajne kawiarnie, piekarnie i inne ciekawe miejsca, które serwują kawę specialty, bądź sami macie kawiarnie, której nie ma jeszcze w naszej bazie, koniecznie napiszcie do nas mejla, a my z chęcią dodamy je do naszej aplikacji.  

Założenie konta

  1. Pobierz aplikację na swój telefon
  2. Załóż konto w aplikacji.
  3. Odczekaj chwilę, wyłącz i włącz aplikację, by Twoje konto mogło zapisać się w bazie danych aplikacji. 
  4. Wejdź w zakładki wydarzenia, wejdź w interesujący Cię event i kliknij weź udział w wydarzeniu. 
  5. Jeśli pojawi się komunikat mówiący, że nie macie założonego konta oznacza, że musicie jeszcze chwilę poczekać wyłączyć i włączyć ponownie aplikację.

Skanowanie kodów QR:

Pamiętajcie aby kody skanować tylko i wyłącznie przy użyciu naszej aplikacji. Co trzeba zrobić aby zeskanować kod? Nic prostszego. Włącz aplikację i kliknij w menu nawigacji na dole ekranu ikonę aparatu. Włączy się ekran, który będzie wyświetlał znak wodny kodu QR. Telefon, należy skierować na kod QR w kawiarni i poczekać sekundę, a proces odczytania kodu odbędzie się automatycznie. Po poprawnym odczytaniu kodu pojawi się informacja potwierdzająca ten fakt, a w karcie startowej pojawi się pomarańczowy znaczek jako potwierdzenie. Jeśli klikniecie w numerek na karcie startowej otworzy się Wam strona kawiarni byście wiedzieli, które już odwiedziliście, a które są jeszcze przed Wami.

Robienie zdjęć na Instagram: 

Tu należy również pamiętać o tym, że do tej czynności, również trzeba użyć naszej aplikacji. Jak to zrobić? Tak jak podczas skanowania kodów QR włączacie aparat w sekcji nawigacji, tak i tu włączacie ten sam ekran. Ponownie włączy się opcja skanowania kodów QR, jednak po prawej stronie widoczna jest w dolnym rogu ikona aparatu, którą trzeba nacisnąć. Aplikacja zmieni się z funkcji skanowania kodów QR na klasyczny aparat, który pozwoli Wam na zrobienie zdjęcia. Do zrobienia zdjęcia należy wcisnąć kółko w dolnej części ekranu znane z podstawowych aplikacji aparatów w telefonach typu smartphone. Po wykonaniu zdjęcia, miniatura oznaczona ikoną Instagrama pojawi się w górnym lewym rogu. Po naciśnięciu tej miniatury telefon poprosi Was o zgodę na udostępnienie zdjęcia w aplikacji Instagram. Tylko takie wykonanie zdjęcia przy użyciu naszej aplikacji pozwoli systemowi rozpoznać, wykonanie przez Was zdjęcia i zaliczyć Wam dodatkowy punkt za oznaczenia kawiarni na Instagramie. 

Nawigacja w aplikacji:

Nawigacja po naszej aplikacji jest prosta i pomaga w niej główne menu, które znajduje się na dole w pasku nawigacji.

1) Strona główna — przenosi nas do ekranu głównego, na którym znajdują się wszystkie najważniejsze informacje jak najbliższe wydarzenia, blog czy lista miast, w których znajdziecie kawiarnie.

2) Kalendarz — tu znajdziecie wszystkie wydarzenia zarówno te, które już się odbyły, jak i te, które są jeszcze przed nami. Dodajemy je na bieżąco w trakcie sezonu, warto sprawdzać, by nic Wam nie umknęło.

3) kawiarnie — wybieracie interesujące Was miasto i szukacie kawiarni, do której wybierzecie się na kawę.

4) Aparat — tu znajduje się skaner kodów QR oraz aparat do robienia zdjęć na Instagram potrzebny do zdobycia ekstra punktu.

5) Profil użytkownika — tu są wszystkie dane i ustawienia jak w każdej aplikacji.